Artroskopia stawu biodrowego to małoinwazyjna metoda leczenia chorób stawu biodrowego. Określenie to dotyczy sposoby wykonywania różnych procedur zabiegowych. Artroskopia polega na wykonaniu małych nacięć skóry w rzucie stawu biodrowego i wprowadzeniu przez nie kamery oraz specjalnych narzędzi, dzięki czemu możliwe jest wykonanie operacji.

Artroskopia biodra – zakres leczenia

 • konflikt udowo-panewkowy (FAI)
 • uszkodzenia obrąbka stawu biodrowego
 • ciała wolne
 • przerost/zapalenia błony maziowej biodra
 • uszkodzenia chrząstki stawu biodrowego
 • biodro trzaskające
 • uszkodzenie więzadła głowy kości udowej

Artroskopia biodra.

W przeciwieństwie do operacji „na otwarto”, artroskopia charakteryzuje się mniejszą ilością powikłań. Prawidłowa kwalifikacja pacjenta do zabiegu oraz prawidłowe wykonanie operacji daje duże szanse powodzenia.


Artroskopia biodra.

Po operacji

Po operacji pacjent porusza się w asekuracji kul łokciowych, zazwyczaj przez okres od 2 do 6 tygodni, w zależności od zastosowanej procedury. Pobyt w szpitalu trwa 1 dzień. Rehabilitacja rozpoczyna się następnego dnia po operacji i trwa od 1 do 9 miesięcy.

 

UMÓW WIZYTĘ

DR PAWEŁ BĄKOWSKI

Specjalizuję się w leczeniu uszkodzeń kończyny dolnej: stawu biodrowego, kolanowego i skokowego. Moje zainteresowania koncentrują się wokół zabiegów artroskopowych, urazów sportowych i traumatologii dziecięcej.

 

E-KONSULTACJA

Zapraszam do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego w celu wstępnej konsultacji lub umówienia wizyty lekarskiej.

  CHOROBY

  Wave

  Baza wiedzy poświęcona chorobom oraz uszkodzeniom regionu kolana i biodra. Informacje dotyczące schorzeń stopy i stawu skokowego.

  ZOBACZ WIĘCEJ

  LECZENIE

  Wave

  Informacje dotyczące leczenia uszkodzeń obszaru kolana i biodra. Nowoczesne terapie regionu stopy i stawu skokowego.

  ZOBACZ WIĘCEJ

  PUBLIKACJE

  Wave

  Polecane publikacje naukowe poświęcone tematyce ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Opracowania, których jestem współautorem.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  2018-02-12T21:07:45+01:00

  DR PAWEŁ BĄKOWSKI

  Specjalizuję się w leczeniu uszkodzeń kończyny dolnej: stawu biodrowego, kolanowego i skokowego.