Artroskopia kolana to małoinwazyjny sposób leczenia chorób stawu kolanowego. Określenie to dotyczy sposoby wykonywania różnych procedur zabiegowych. Artroskopia polega na wykonaniu małych nacięć skóry w rzucie kolana i wprowadzeniu przez nie kamery oraz specjalnych narzędzi, dzięki czemu możliwe jest wykonanie operacji.

Artroskopia kolana – zakres leczenia

Najczęściej wykonywaną procedurą artroskopową w obrębie kolana są:

Powyższe procedury można łączyć jednoczasowo (np. naprawa ACL, PCL, naprawa łąkotek).

Po operacji

Po operacji pacjent porusza się w asekuracji kul łokciowych, zazwyczaj przez okres od 2 do 6 tygodni. W zależności od zastosowanej procedury, niekiedy wymagane jest zastosowanie ortezy na kolano. Pobyt w szpitalu trwa 1 lub 2 dni. Rehabilitacja rozpoczyna się następnego dnia po operacji i trwa od 1 do 9 miesięcy.

 

UMÓW WIZYTĘ

DR PAWEŁ BĄKOWSKI

Specjalizuję się w leczeniu uszkodzeń kończyny dolnej: stawu biodrowego, kolanowego i skokowego. Moje zainteresowania koncentrują się wokół zabiegów artroskopowych, urazów sportowych i traumatologii dziecięcej.

 

E-KONSULTACJA

Zapraszam do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego w celu wstępnej konsultacji lub umówienia wizyty lekarskiej.

  CHOROBY

  Wave

  Baza wiedzy poświęcona chorobom oraz uszkodzeniom regionu kolana i biodra. Informacje dotyczące schorzeń stopy i stawu skokowego.

  ZOBACZ WIĘCEJ

  LECZENIE

  Wave

  Informacje dotyczące leczenia uszkodzeń obszaru kolana i biodra. Nowoczesne terapie regionu stopy i stawu skokowego.

  ZOBACZ WIĘCEJ

  PUBLIKACJE

  Wave

  Polecane publikacje naukowe poświęcone tematyce ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Opracowania, których jestem współautorem.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  2018-02-12T21:10:53+01:00

  DR PAWEŁ BĄKOWSKI

  Specjalizuję się w leczeniu uszkodzeń kończyny dolnej: stawu biodrowego, kolanowego i skokowego.