O mnie 2018-04-16T20:50:41+02:00

Dr Paweł Bąkowski

 

 

Specjalizuję się w leczeniu chorób i uszkodzeń kończyny dolnej (stawu biodrowego, kolanowego i skokowego). Moje zainteresowania koncentrują się wokół zabiegów artroskopowych, urazów sportowych, jak również traumatologii dziecięcej.

W pracy wykorzystuję wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas kursów i szkoleń, w których regularnie uczestniczę. W ten sposób ciągle udoskonalam sposób diagnostyki i leczenia kontuzji u moich Pacjentów.

Bez rozwoju naukowego nie ma postępu. Wedle tej zasady dużą część swojej aktywności poświęcam również na badania naukowe. W 2018 roku obroniłem rozprawę doktorską na temat przezskórnego szycia zerwanego ścięgna Achillesa, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Ponadto uczestniczę w projektach naukowych dotyczących leczenia patologii chrząstki stawowej, uszkodzeń łąkotki, bólu kolana, uszkodzeń ścięgna Achillesa oraz suplementacji kolagenem.

W latach 2010 – 2013 byłem lekarzem Mistrza Polski w piłce nożnej KKS Lech Poznań. Ten okres dał mi dużą porcję doświadczenia w pracy ze sportowcami. Doświadczenie zawodowe zdobywałem również pracując w Oddziale Ortopedycznym Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu oraz Oddziale Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Poznaniu. Obecnie pracuję w Rehasport Clinic w Poznaniu.

Jestem członkiem:
• PTOiTr (Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii)
• PTArtro (Polskiego Towarzystwa Artroskopowego)
• ESSKA (European Society of Sports Traumatology Knee Surgery and Arthroscopy)

Wszystkich swoich pacjentów zachęcam do uprawiania aktywności fizycznej, bo tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zachować zdrowie na długie lata. Prywatnie jestem zafascynowany crossfitem, który regularnie uprawiam.

 

 
E-KONSULTACJA
   
UMÓW WIZYTĘ
   
PROFIL FACEBOOK

 

 

Paweł Bąkowski - ZnanyLekarz.pl

 

 

dr Paweł Bąkowski ortopeda

CHOROBY

Wave

Baza wiedzy poświęcona chorobom oraz uszkodzeniom regionu kolana i biodra. Informacje dotyczące schorzeń stopy i stawu skokowego.

ZOBACZ WIĘCEJ

LECZENIE

Wave

Informacje dotyczące leczenia uszkodzeń obszaru kolana i biodra. Nowoczesne terapie regionu stopy i stawu skokowego.

ZOBACZ WIĘCEJ

PUBLIKACJE

Wave

Polecane publikacje naukowe poświęcone tematyce ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Opracowania, których jestem współautorem.

ZOBACZ WIĘCEJ

DR PAWEŁ BĄKOWSKI

Specjalizuję się w leczeniu uszkodzeń kończyny dolnej: stawu biodrowego, kolanowego i skokowego.